Kategorie

Sprzęt ratowniczy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Sprzęt ratowniczy

Mianem sprzętu ratowniczego określa się wiele narzędzi wykorzystywanych przez ratowników. Mogą to być wszelkiego rodzaju torby ratownicze bądź plecaki medyczne będące w naszej ofercie, a także nosze transportowe lub lub różnego rodzaju pokrowce.

Nosze transportowe płachtowe

Nosze płachtowe zostały uszyte z wytrzymałej, wodoodpornej tkaniny plandekowej, która odpowiada za ich trwałość. To właśnie odporność na przetarcia, rozdarcia i uszkodzenia mechaniczne stanowi jedną z najważniejszych zalet naszych noszy transportowych. Nosze płachtowe dzieki wodoodpornemu, olejoodpornemu materiałowi z powłoką antybakteryjną zapewni łatwe czyszczenie oraz sprawną dezynfekcję. Tkanina plandekowa nie pochłania zanieczyszczeń pochodzenia chemicznego i organicznego, które są szkodliwe dla zwykłych materiałów. W przypadku wykorzystywanej przez nas tkaniny, wszelkie zanieczyszczenia są łatwe do usunięcia. Niewielkie rozmiary po złożeniu sprawiają, że nosze można z łatwością przechować nawet w wąskich schowkach.
Składane miękkie nosze płachtowe posiadają aż 8 wygodnych uchwytów z taśmy, co umożliwia jednocześnie wygodny transport rannego i pewny chwyt dla niosącego mu pomoc.

Zestaw pokrowców ochronnych na ostre krawędzie karoserii

W zależności od potrzeb, w naszej ofercie znajdują się różne zestawy pokrowców ochronnych na ostre krawędzie karoserii. Zestawy pokrowców ochronnych w różnych konfiguracjach spełniają swoją funkcję jako niezawodny sprzęt ratowniczy w sytuacji konieczności rozcinania samochodu. Został wykonany z wytrzymałej tkaniny plandekowej, odpornej na rozdarcia i przetarcia. Każdy element zestawu pokrowców posiada magnesy, dzięki którym maty się nie przemieszczają. Pokrowce ochronne na ostre krawędzie samochodu łatwo wyczyścić bez konieczności użycia silnych środków chemicznych.

Sprzęt ratowniczy z plandeki to przykład niezawodności, która jest niezbędna w sytuacjach zagrożenia życia.