Kategorie

Sprzęt ratowniczy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Sprzęt ratowniczy – do czego w ogóle służy?

Mianem sprzętu ratowniczego określa się wiele narzędzi wykorzystywanych przez ratowników; mogą to być oczywiście wszelkiego rodzaju torby bądź plecaki medyczne będące również w ofercie PRO-TEHT, ale także pokrowce służące do transportu poszkodowanego w bezpieczne miejsce lub takie, które mają chronić zdrowie i życie pracujących przy rannym ratowników.

Co wyróżnia nosze płachtowe PRO-TEHT?

Nosze płachtowe PRO-TEHT zostały uszyte z połączenia taśmy nośnej i tkaniny poliestrowej PES 1100 dtex, która odpowiada za ich trwałość. To właśnie trwałość stanowi jedną z najważniejszych zalet naszych płacht ratowniczych, jednak nie jest jedyną – nosze płachtowe PRO-TEHT charakteryzuje także wysoka nośność oraz łatwość czyszczenia i przechowywania; nosze bowiem szybko zwiniesz po najkrótszym boku, aby zajęły mało miejsca. Niewielkie rozmiary po złożeniu sprawiają, że nosze można z łatwością przechować nawet w wąskich schowkach. Po rozłożeniu, płachta sprawdzi się w sytuacjach, w których ratownik nie może użyć środków mechanicznych czy też deski ortopedycznej. W razie potrzeby, takie nosze można złożyć, tym samym tworząc swoiste krzesełko dla rannego. Cechą wyróżniającą tkaninę PES 1100 dtex jest jej hydrofobowość, dzięki której gotowy produkt jest odporny nie tylko na działanie warunków atmosferycznych, ale i substancji wynikających ze specyfiki pracy ratownika medycznego czy też strażaka. PES 1100 dtex nie pochłania bowiem zanieczyszczeń, tych pochodzenia chemicznego i organicznego, które są szkodliwe dla zwykłych materiałów; w przypadku wykorzystywanej przez nas tkaniny, wszelkie zanieczyszczenia, jak brud, pył, olej czy smar są łatwe do usunięcia z pomocą wody lub płynu do dezynfekcji. Składane miękkie nosze płachtowe PRO-TEHT posiadają aż 8 wygodnych uchwytów z taśmy, co umożliwia jednocześnie wygodny transport rannego i pewny chwyt dla niosącego mu pomoc.

Dlaczego warto wybrać zestaw pokrowców na ostre krawędzie PRO-TEHT?

W zależności od potrzeb, w ofercie PRO-TEHT znajdują się różne zestawy pokrowców ochronnych na ostre krawędzie. Mniejszy bądź większy, nasz zestaw pokrowców ochronnych spełnia swoją funkcję jako niezawodny sprzęt ratowniczy w sytuacji konieczności rozcinania samochodu z uwagi na szereg praktycznych cech. Zestaw pokrowców będący w ofercie naszego sklepu internetowego powstaje przy wykorzystaniu odpornej tkaniny PES 1100 dtex (tzw. Plandeki), która znalazła swoje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Nasze pokrowce szyjemy właśnie z tej ultratrwałej tkaniny połączonej z odporną na rozdarcia tkaniną Pro-Light (kodurą). Pomiędzy tymi dwoma materiałami umieszczamy piankę oraz wkładki magnetyczne, dzięki którym maty się nie przemieszczają po powierzchni samochodu. Zarówno małe pokrowce ochronne, jak i maty zostały dodatkowo wyposażone w tasmy odblaskowe, by jeszcze lepiej zapewnić bezpieczeństwo ratownikowi. Pokrowce ochronne na ostre krawędzie samochodu łatwo wyczyścisz bez konieczności użycia silnych środków chemicznych, bowiem PES 1100 dtex wchodząca w kontakt z substancjami pochodzenia organicznego nie jest przez nie zanieczyszczana w swoich głębszych warstwach.

Sprzęt ratowniczy z plandeki to przykład niezawodności, która jest niezbędna w sytuacjach zagrożenia życia. Już dziś zdecyduj się na skorzystanie z naszego asortymentu, by móc przekonać się o jego wysokiej jakości.