Okna z folii na tarasy i altany

plandeka na taras plandeka na altanę osłona na taras osłona na altanę
plandeka na taras plandeka na altanę osłona na taras osłona na altanę

Okna z folii przeźroczystej do altanki to idealne rozwiązanie na całoroczne zabezpieczenie miejsca relaksu oraz spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Stanowią doskonałą ochronę przed opadami deszczu, podmuchami wiatru, czy nadmiernym nagrzewaniem. Dodają waloru estetycznego poprzez bogatą gamę kolorów obwódek. W sezonie jesienno-zimowym tak zabudowaną altanę możemy dogrzać np. za pomocą promienników gazowych, co pozwoli na spędzanie w niej czasu w komfortowej temperaturze, pomimo nieprzychylnej pogody.

 

 

Osłony z plandeki i folii przeźroczystej PCV dzięki swojej wszechstronności znajdą zastosowanie w wielu branżach usługowych, jak i w domowym ogrodzie. Szczególnie sprawdzą się jako:

 • zabudowa ogródków gastronomicznych;
 • ozdoba altan i tarasów ogrodowych;
 • zabezpieczenie szopek, wiat, składzików.

Jak jest zrobiona plandeka na altanę?

Do produkcji okien z folią na tarasy opieramy się wyłącznie na materiałach ze sprawdzonych źródeł – rynku krajowego i europejskiego. Stawiamy na jakość użytych tkanin oraz elementów okucia, aby dać gwarancję żywotności okien na długie lata. Zasłony na altany składają się z tkaniny PES 1100 dtex, zwanej plandeką, w gramaturze 650g lub 900g, oraz folii przeźroczystej PCV o grubości 0,7 mm lub 2 mm. Plandeka na taras w zależności od wariantu składa się: z samej plandeki, lub obwódki wykonanej z plandeki oraz z folii przeźroczystej. Każde z okien na altanę posiada: oczka stalowe, paski do zabezpieczenia podwiniętej plandeki oraz tunel w dolnej części w celu włożenia rurki obciążającej, która ułatwia zwijanie okna.

TKANINA PES 1100 DTEX

Wytrzymała tkanina, z której wykonane są obwódki okien. Jest to materiał odporny na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. W oknach na taras z folią przeźroczystą konieczne jest zastosowanie dodatkowej obwódki, aby wzmocnić okno przed podmuchami wiatru i uszkodzeniami mechanicznymi. Materiał stosowany w produkcji plandek w transporcie drogowym, rolnictwie i przemyśle – odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

 • dwustronnie lakierowana;
 • z powłoką antygrzybiczną;
 • wysoka tolerancja temperaturowa (-40°C do +70°C);
 • hydrofobowa i ognioodporna;
 • łatwa w utrzymaniu w czystości.

 

FOLIA PRZEŹROCZYSTA PCV 

Atestowana folia PCV. Osłony na altanę z folią dają efekt jednolitej szyby. Łączenia folii są estetycznie wykonane i mało widoczne.

 • gładka powierzchnia;
 • zawiera filtr UV ISO 4892-32006;
 • bez ftalanów;
 • wysoka tolerancja temperaturowa (od -25°C do +70°C).

 

folia przezroczysta na altane Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

NICI 

Obwódka z tkaniny PES 1100 dtex oraz folia są zszywane ze sobą za pomocą wysokogatunkowych nici technicznych.

 • jedwabne nici poliestrowe;
 • wysoka wytrzymałość na rozrywanie;
 • odporne na tarcie;
 • odporne na światło i czynniki chemiczne.
 

 

OCZKA I UCHWYTY

Standardowy system montażu okna altanowego to chwytka obrotowa oraz pasujące do niej oczka. Wszystkie elementy okucia są wykonane z ocynkowanej stali.

 

Jakie są dostępne plandeki na taras?

Osłony tarasowe z największą taflą folii przeźroczystej. Folię łączymy za pomocą wysokiej jakości zgrzewu. Na obramowaniu okna znajduje się obwódka z plandeki dostępna w jednym z wielu kolorów. Plandeki na taras wykonujemy na dowolny wymiar. Wystarczy zmierzyć konstrukcję: wymiary światła oraz szerokości belek pionowych i poziomych dla każdego okna, a później przesłać wymiary. Na życzenie Klienta w plandekach na altanę możemy wykonać: drzwi na zamki błyskawiczne, czy fartuchy. Podczas składania zamówienia zaznacz, gdzie miały by znajdować się drzwi.

Zasłona na werandę wykonana całkowicie z plandeki – tkaniny PES 1100 dtex. Zaoczkowana standardowo z trzech stron. Możliwość naniesienia nadruku lub reklamy.

 

plandeka na altanę Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Plandeki na altanę z oknem o wysokości folii maksymalnie 176 cm, a dołem uzupełnienie z plandeki. Wariant osłon polecanych na ogródki restauracyjne. W dolnej części możliwość naniesienia reklam.

 

plandeka na taras plandeka na altanę osłona na taras osłona na altanę

Osłony tarasowe z największą taflą folii przeźroczystej. Folię łączymy za pomocą wysokiej jakości zgrzewu. Na obramowaniu okna znajduje się obwódka z plandeki dostępna w jednym z wielu kolorów.

 

plandeka na taras plandeka na altanę osłona na taras osłona na altanę

Osłona na taras - montaż

Plandeki na altanę są proste w założeniu na konstrukcję. Zamawiając okna z folii na taras otrzymasz: gotowe okna z plandeki oraz dopasowany system montażu – chwytki obrotowe. Do zamocowania okien będą potrzebne wkręty do drewna lub metalu w zależności od konstrukcji, podładki, wkrętarka oraz marker.
W pierwszej kolejności należy rozwinąć okna z folii – podczas transportu są zwinięte w rulon, więc muszą “odpocząć” po podróży. Należy je rozłożyć na płasko na co najmniej 12 godzin. Następnie trzeba przypasować osłony na altanę do miejsca montażu. Wyznaczamy pozycje dla czterech skrajnych chwytek tak, aby maksymalnie naciągnąć okno altanowe z folii na konstrukcję – pozwala to na uniknięcie pofalowania. W późniejszym etapie odznaczamy pozostałe oczka, montujemy pozostałe chwytki obrotowe i zakładamy plandeki na taras. Jeżeli okna z folii nakładają się na siebie na jednej ścianie, należy pozycjonowanie chwytek zacząć od wspólnej belki.

Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Plandeki na taras - użytkowanie

Okna z folii na altanę są łatwe w użytkowaniu. Każda z plandek na altanę ma możliwość podwijania jej do góry. Za pomocą pasków z klamrami z zabezpieczeniem zwijamy okno z folii w okresie letnim, a w chłodniejsze dni, czy na wieczór spuszczamy na dół. Wystarczy odblokować chwytki z lewej i prawej strony, a plandekę na altanę zwinąć w rulon i zapiąć pod dachem.  Nie ma potrzeby zdejmowania ich z konstrukcji w okresie jesienno-zimowym. Plandeki tarasowe są całoroczne dzięki wysokiej tolerancji temperaturowej folii i plandeki. UWAGA: plandeki tarasowe należy zwijać od wewnątrz konstrukcji, czyli tak, aby do rulonu podczas opadu deszczu nie dostała się woda. Jeśli zbierze się tam woda i nie zostanie usunięta, to pod wpływem ciepła może dojść do odbarwienia folii. Poprawne użytkowanie plandek na taras zapewni im długą żywotność.

Plandeki na taras są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Do mycia osłon tarasowych wystarczy ciepła woda. Nie należy używać silnych detergentów na oknie z folii, aby uniknąć jej odbarwienia.

Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Okna z folii do altany - transport

Okna z folii przezroczystej są odpowiednio zabezpieczane na czas transportu – plandeka jest zwijana w rulon po najkrótszym boku, aby nie dopuścić do załamań folii. Transport jest wyceniany indywidualnie ze względu na gabaryty przesyłki. Plandeki na taras dostarczane są sprawdzonymi firmami kurierskimi i mogą być dostarczone pod wskazany adres na terenie całej Polski.

Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Poszukujesz plandeki na altanę? Pomożemy w wybraniu najlepszego rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb. Podpowiemy, jak poprawnie podać wymiary do wyceny, zaproponujemy odpowiedni system montażu oraz przedstawimy kalkulację.

Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Do każdego zlecenia na wykonanie plandeki na taras podchodzimy indywidualnie ze względu na różnorodność konstrukcji altanowych. Na podstawie przesłanych zdjęć oraz wymiarów konstrukcji sporządzamy wycenę uwzględniające wszystkie założenia Klienta. Możesz zakupić gotowe okna W TYM DZIALE, lub skontaktować się z nami za pomocą formularza, lub poprzez adres mailowy: sklep@pro-teht.pl