Plandeki na tarasy i altany

plandeki na taras plandeki na altanę

Plandeki na altany ogrodowe - profesjonalne rozwiązanie dla Twojego ogrodu

Plandeki na taras o dowolnym wymiarze i konfiguracji to idealne rozwiązanie na całoroczne zabezpieczenie miejsca relaksu oraz spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Stanowią doskonałą ochronę przed opadami deszczu, podmuchami wiatru, czy nadmiernym nagrzewaniem tarasu. Szeroki wybór kolorów obwódek zapewni dodatkowy walor estetyczny w przestrzeni ogrodu. W sezonie jesienno-zimowym tak zabudowaną altanę możemy dogrzać np. za pomocą promienników gazowych, co pozwoli na spędzanie w niej czasu w komfortowej temperaturze, pomimo nieprzychylnej pogody. Dodatkowo zabezpieczysz konstrukcję przed degradacją wynikającą z negatywnego wpływu czynników atmosferycznych.

Nasze realizacje

Plandeki i osłony tarasowe - z czego są zrobione?

Osłony tarasowe wykonujemy na materiałach ze sprawdzonych źródeł – rynku krajowego i europejskiego. Stawiamy na jakość użytych tkanin oraz elementów okucia, aby zapewnić najwyższą jakość plandek na długie lata. Zasłony na altany składają się z tkaniny PES 1100 dtex, zwanej plandeką, w gramaturze 650g, oraz folii przeźroczystej PCV o grubości 0,7 mm lub 1 mm. Osłona w zależności od wariantu składa się: z samej plandeki lub folii, bądź z obwódki wykonanej z tkaniny PES 1100 dtex oraz folii przeźroczystej. Każde z okien na altanę posiada: uchwyty obrotowe, oczka z ocynkowanej stali nierdzewnej, paski z regulacją do zabezpieczenia podwiniętej plandeki oraz tunel w dolnej części w celu włożenia rurki obciążającej, która ułatwia zwijanie okna.

Tkanina PES 1100 dtex

Wytrzymała tkanina, z której wykonane są obwódki plandek PCV na taras. Jest to materiał odporny na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Osłony z folii przeźroczystej można dodatkowo wzmocnić poprzez zastosowanie obwódki, aby zabezpieczyć taras przed podmuchami wiatru i uszkodzeniami mechanicznymi. Tkanina PES 1100 dtex jest stosowana w produkcji plandek w transporcie drogowym, rolnictwie i przemyśle. Jest to bardzo wytrzymały, odporny na przetarcia materiał.

 • dwustronnie lakierowany;
 • hydrofobowy i ognioodporny;
 • z powłoką antygrzybiczną;
 • łatwy w utrzymaniu w czystości.
plandeki na taras Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras
plandeka przeżroczysta, folie na taras, folia na altany

Folia przeźroczysta PCV

Atestowana folia PCV, czyli tak zwana bezbarwna plandeka. Osłony na altanę z folią dają efekt jednolitej szyby. Łączenia folii są estetycznie wykonane i mało widoczne.

 • gładka powierzchnia;
 • zawiera filtr UV ISO 4892-32006;
 • bez ftalanów;
 • wysoka tolerancja temperaturowa (od -15°C do +70°C).

Nici z jedwabnego poliestru

Obwódka z tkaniny PES 1100 dtex wraz z folią są zszywane ze sobą za pomocą wysokogatunkowych nici technicznych podczas wstawiania zamków błyskawicznych.

 • jedwabne nici poliestrowe;
 • wysoka wytrzymałość na rozrywanie;
 • odporne na tarcie;
 • odporne na światło i czynniki chemiczne.
szwalnia przemysłowa szycie na zamówienie szycie ciężkie
Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Oczka nierdzewne i uchwyty obrotowe

Standardowy system montażu okna altanowego to uchwyt obrotowy oraz pasujące do niej oczka na słupach pionowych oraz oczka fi 10 mm w górnej części. Wszystkie elementy okucia są wykonane z ocynkowanej stali nierdzewnej.

Plandeki do zabudowy altany i tarasu

Osłony z plandeki sprawdzą się w przydomowych altanach, jak i zewnętrznych ogródkach restauracyjnych. Tworzą komfortową przestrzeń wypoczynku oraz zapewnią dodatkowe miejsca dla Klientów lokali gastronomicznych przez cały rok.

 • zabudowa ogródków gastronomicznych;
 • ozdoba altan i tarasów ogrodowych;
 • zabezpieczenie wiat, składzików, pomieszczeń gospodarczych;
 • osłona wiaty samochodowej.
plandeki na taras plandeki na altanę
Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Plandeki na taras wielosezonowe na dowolny wymiar

Oferujemy osłony tarasowe z materiału plandekowego dopasowane do wszelkiego typu konstrukcji. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i proponujemy rozwiązania umożliwiające montaż, a także wygodę w użytkowaniu plandek ogrodowych. Plandeki wykonujemy na dowolny wymiar i kształt. Pomiar konstrukcji dokonuje się poprzez podanie wymiarów światła oraz szerokości belek pionowych i poziomych dla każdego okna. Na życzenie Klienta w plandekach na altanę wykonujemy drzwi otwierane na mocne, podwójne, dwustronne zamki błyskawiczne, czy uszczelnienia posadzek w formie fartuchów. Nie stawiamy ograniczeń dotyczących szerokości oraz umiejscowienia drzwi zamkowych.

Plandeki na altany ogrodowe STANDARD

Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Wariant STANDARD to osłona z przeźroczystej folii lub plandeka w kolorze wykonana na dowolny wymiar. Bryty folii PCV lub plandeki są łączone ze sobą za pomocą wysokiej jakości zgrzewu. Kolorowa lub bezbarwna plandeka jest wzmocniona po całym obwodzie ramką o szerokości 5 cm.

 • plandeki wykonane na dowolny wymiar;
 • wzmocnione podwójną warstwą materiału po całym obwodzie na szerokość 5 cm;
 • oczka fi 10 mm po całym obwodzie;

Sprawdź dostępne warianty plandeki PCV na taras.

Plandeki na altanę i taras PREMIUM

 

Plandeki ogrodowe z oknem o wysokości folii 136 cm, 176 cm lub 196 cm w dowolnym miejscu oraz uzupełnieniem w materiale PCV w wybranym kolorze. Wariant osłon polecanych na ogródki restauracyjne. W części z plandeki istnieje możliwość naniesienia reklamy za pomocą sitodruku.

 • plandeki wykonane na dowolny wymiar;
 • bezbarwna plandeka o wysokości 136 cm lub 176 cm w dowolnym miejscu;
 • obwódka wykonana z kolorowej plandeki;
 • oczka fi 10 mm w górnej części;
 • oczka owalne 42 mm x 22 mm na belkach pionowych;
 • uchwyty obrotowe;
 • kieszeń w dolnej części osłony;
 • paski do podwijania plandeki;

Sprawdź dostępne warianty plandeki PCV na taras.

Plandeki do zabudowy altany PRESTIGE

plandeka na taras plandeka na altanę osłona na taras osłona na altanę

Zwijane plandeki na taras z największą taflą folii przeźroczystej. Folię łączymy za pomocą wysokiej jakości zgrzewu. Na obramowaniu osłony znajduje się obwódka z plandeki dostępna w jednym z wielu kolorów.

 • plandeki wykonane na dowolny wymiar;
 • bezbarwna plandeka o dowolnej powierzchni łączona zgrzewem;
 • obwódka wykonana z kolorowej plandeki;
 • oczka fi 10 mm w górnej części;
 • oczka owalne 42 mm x 22 mm na belkach pionowych;
 • uchwyty obrotowe;
 • kieszeń w dolnej części osłony;
 • paski do podwijania plandeki;

Sprawdź dostępne warianty plandeki PCV na taras.

plandeki na taras plandeki na altanę

Łatwa pielęgnacja i użytkowanie plandek na altany

Plandeki tarasowe są trwałe i łatwe w użytkowaniu. Każdą z osłon w dowolnej chwili można podwinąć do góry. Odblokowanie uchwytów z lewej i prawej strony umożliwia zwinięcie osłony w rulon i podpięcie jej pod dachem konstrukcji. Dzięki zastosowaniu specjalnych pasków z regulacją oraz mrozoodpornymi klamrami, zwijamy plandekę na taras w okresie letnim, a w chłodniejsze dni, czy na wieczór opuszczamy na dół. Nie ma potrzeby zdejmowania zasłon z konstrukcji w okresie jesienno-zimowym. Plandeki tarasowe przeźroczyste są całoroczne dzięki wysokiej tolerancji temperaturowej zarówno folii, jak i materiału plandekowego PCV.

plandeki na taras plandeki na altanę

Tarasy z plandeki PCV nie wymagają dużego wysiłku, aby utrzymać je w czystości. Do mycia plandek należy używać wody oraz płynu do mycia szyb, który nie zawiera silnych detergentów. Okna z folii przezroczystej są odpowiednio zabezpieczane na czas transportu – plandeka jest zwijana i zabezpieczana w rulon po najkrótszym boku, aby nie dopuścić do uszkodzeń folii w trakcie realizacji usługi transportowej. Transport jest wyceniany indywidualnie ze względu na gabaryty przesyłki. Plandeki z folią przeźroczystą dostarczane są sprawdzonymi firmami kurierskimi i mogą być dostarczone pod wskazany adres na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej.

Montaż plandek na tarasie lub altanie

Plandeki ogrodowe są proste w założeniu na konstrukcję. Zamawiając wytrzymałe plandeki otrzymasz: gotowe osłony oraz dopasowany system montażu. Do zamocowania plandek będą potrzebne wkręty do drewna lub metalu w zależności od konstrukcji, podkładki, wkrętarka, drabina, marker oraz dwie osoby. W pierwszej kolejności należy rozwinąć osłony – podczas transportu są zwinięte w rulon, więc muszą “odpocząć” po podróży. Należy je rozłożyć na płasko na co najmniej 2 godziny. Następnie trzeba przypasować osłony na altanę do miejsca montażu. Wyznaczamy pozycje dla dwóch górnych chwytek pionowych tak, aby maksymalnie naciągnąć plandekę na konstrukcję – pozwala to na uniknięcie pofalowania. Do każdego zamówienia jest dołączana instrukcja montażu, możesz ją również pobrać z zakładki: montaż plandeki na altance lub tarasie.

Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Ceny plandek na altany i tarasy

Poszukujesz plandeki ogrodowej? Pomożemy w wybraniu najlepszego rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb. Podpowiemy, jak poprawnie podać wymiary do wyceny, zaproponujemy odpowiedni system montażu oraz przedstawimy kalkulację.

Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

Najczęściej zadawane pytania o plandeki na taras

Czy plandeki z oknami są produktem całorocznym?

Odporność użytych materiałów na niekorzystne warunki atmosferyczne tj.: deszcz, śnieg, pył, czy podmuchy wiatru pozwala na używanie osłon przez cały rok. Wykonane przez nas osłony są plandekami na taras wielosezonowymi.

Jak są zwijane plandeki do altan i tarasów?

Plandeki na altanę i taras można zwinąć do góry. W dolnej części plandeki wprowadź obciążenie dla ułatwienia nawijania osłony w rulon. Odbezpiecz uchwyty na belkach pionowych. Plandekę na altanę ogrodową koniecznie zwijaj stojąc wewnątrz altany! Rulon zepnij za pomocą regulowanych pasków plandekowych.

Jak przebiega montaż osłon tarasowych?

Do montażu plandeki niezbędne będą dwie osoby, wkręty i podkładki, wkrętarka oraz instrukcja. Instrukcję znajdziesz w swoim zamówieniu, lub pobierzesz z naszej strony.

Jakie są zalety posiadania plandeki tarasowej?

Najważniejszą zaletą jest osłona przed podmuchami wiatru, czy deszczem. Ponadto:

 • pozwala na całoroczne spędzanie czasu wolnego na tarasie;
 • estetyczny dodatek do ogrodu;
 • ochrona konstrukcji i posadzki przed deszczem oraz śniegiem;
 • zabezpieczenie miejsca wypoczynku przed poduchami wiatru i opadami atmosferycznymi.

Jak zmierzyć plandeki na taras i altanę?

Plandeki na altanę i taras należy przemierzyć, oraz nanieść wymiary na prosty rysunek techniczny. Prosimy o wskazanie wysokości, długości osłon, a także szerokości poszczególnych belek pionowych i poziomych. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji pomiaru altany i tarasu.

Jak myć plandekę?

Plandeka tarasowa wykonana jest z materiału PCV hydrofobowego. Można ją myć za pomocą myjki ciśnieniowej, lub letnią wodą. Nie należy dodawać do mycia silnych detergentów!

Czy w osłony tarasowe z materiału plandekowego można wstawić zamek błyskawiczny?

Oczywiście! Dwustronne zamki błyskawiczne wstawiamy na dowolny rozstaw, jak i w miejscu wybranym przez Ciebie. Plandeki na taras wykonane na wymiar są dopasowywane do konstrukcji Klienta. Jeżeli występują wycięcia, skosy, czy łuki – wykonamy je! Nie ograniczają nas kształty i wymiary osłon.

Plandeka na altanę plandeka na taras osłona na altanę osłona na taras

GALERIA

Do każdego zlecenia na wykonanie plandeki na taras podchodzimy indywidualnie ze względu na różnorodność konstrukcji altanowych. Na podstawie przesłanych zdjęć oraz wymiarów konstrukcji sporządzamy wycenę uwzględniającą wszystkie założenia Klienta. Możesz zakupić gotowe okna W TYM DZIALE, lub skontaktować się z nami za pomocą formularza, lub poprzez adres mailowy: sklep@pro-teht.pl