Kategorie

Apteczki medyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Apteczki medyczne

W apteczce medycznej pierwszej pomocy powinny znaleźć się opatrunki i wyposażenie niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy w przypadku skaleczenia, czy krwotoku. Liczy się szybka reakcja, aby udzielić pomocy przed przyjazdem ratowników. Apteczka powinna znajdować się w aucie, pracy i domu – wszędzie tam, gdzie może zdarzyć się wypadek.

Zastosowanie apteczek medycznych

W zależności od przeznaczenia, tworzymy apteczki osobiste, turystyczne i specjalistyczne. W każdej z nich powinno znaleźć się wyposażenie dobrane do potencjalnych zagrożeń, dzięki czemu można zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanemu.

Apteczka turystyczna niewielkich rozmiarów na wszelkiego rodzaju podróże. Pomieści wyposażenie, które pomoże zabezpieczyć poszkodowanego, zapewni komfort termiczny, zatamuje krwotoki, czy opatrzy skaleczenia.

Apteczka specjalistyczna wychodzi naprzeciw konieczności szybkiego udzielenia pomocy w trudnych warunkach, gdzie liczy się czas reakcji ratownika. Opracowana wraz z grupą poszukiwawczo-ratowniczą jest lekka i zmieści niezbędne wyposażenie. Niska waga oraz kompaktowe wymiary nie obciążają ratownika. Apteczkę można przymocować w pasie, bądź do uda.

Wodoodporne apteczki medyczne

Apteczki wykonane są z wodoodpornego i olejoodpornego materiału. Materiał plandekowy jest odporny na rozdarcia, przetarcia oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo łatwo ją utrzymać w czystości dzięki hydrofobowym właściwościom tkaniny. Układ przeszyć i kieszeni zaprojektowano tak, aby pozwoliły na funcjonalne rozmieszczenie opatrunków, jak i niezbędnego wyposażenia.