Worki i torby

Pasjonuje Cię wspinaczka lub eksploracja jaskiń? A może jesteś ratownikiem górskim i właśnie poszukujesz idealnej torby lub worka transportowego z przeznaczeniem na sprzęt wspinaczkowy? Świetnie trafiłeś, bowiem nasz sklep internetowy oferuje właśnie takie produkty.

Czym kierować się przy wyborze worka transportowego?

Nowy worek transportowy powinien przede wszystkim być produktem o pojemności pozwalającej na wygodny załadunek ekwipunku, niezależnie od jego przeznaczenia. Dodatkowo, taki worek powinien być uszyty z materiałów umożliwiających jego użytkowanie w zmiennych warunkach pogodowych, których należy się spodziewać w przypadku aktywności na świeżym powietrzu. Najistotniejszą kwestią w przypadku worka transportowego jest jego trwałość w styczności z takimi właśnie trudnymi warunkami, ponieważ odpowiednie przechowywanie sprzętu wspinaczkowego jest zasadnicze dla bezpieczeństwa użytkownika. Wszystkie te wymagania spełniają worki transportowe PRO-TEHT.

Dlaczego worki transportowe z tkaniny MEGAPLAN są odpowiednie dla wspinaczy i speleologów?

Aby worek był trwały, konieczne jest użycie tkaniny MEGAPLAN, która została stworzona do właśnie takich zadań. Materiał, dzięki pokryciu powłoką PCV jest odporny na uszkodzenia mechaniczne czy działanie warunków atmosferycznych. Powleczenie tkaniny warstwą tworzywa zabezpieczy wnętrze worka przed wdzieraniem się wody, smaru czy oleju; na powierzchni nie rozwiną się także mikroorganizmy dzięki powłoce antybakteryjnej. Podwójnie wzmocnione dno zabezpiecza ekwipunek, a wyprofilowane plecy zapewniają wygodę korzystania z worka. Dodatkową ochronę ekwipunku torby stanowi klamra. Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego klamra posiada praktyczną przesuwną blokadę zapobiegającą samoistnemu rozpięciu. Klamra jest smukła i ma delikatnie wygięty kształt, dzięki czemu cechuje ją wysoka wygoda korzystania. Pomimo swojej lekkości, klamra jest nie tylko trwała, ale i mrozoodporna – niestraszne jej niskie temperatury.
\Wykorzystanie tkaniny MEGAPLAN do produkcji worków transportowych ułatwia utrzymanie w czystości, ponieważ wszelkie zanieczyszczenia nie są przepuszczane przez tkaninę – wystarczy więc zetrzeć je wilgotną ściereczką i nie martwić się o kolejną plamę nie do wyczyszczenia. Delikatne uszkodzenia mechaniczne nie wpływają też na jakość worka – możliwe jest starcie wierzchniej warstwy lakieru w trakcie eksploatacji, jednak nie wpływa ono na ostateczną żywotność torby. Tkanina jest ponadto odporna na działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur – dobrze znosi bowiem zakres temperaturowy od -30 do +70 C. Jest to więc nie tylko mrozoodporna, ale i hydrofobowa oraz ognioodporna tkanina wręcz stworzona do ponadprzeciętnych zadań i wyzwań.

W razie wszelkich wątpliwości zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i śledzenia naszych poczynań w mediach społecznościowych. Przypominamy też o subskrypcji naszego newslettera, który uprawnia do skorzystania ze zniżki na zakupy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9