Prace wysokościowe

Czy potrzebny jest Ci nowy worek transportowy i dobre osłony na linę?

Jeśli w swojej pracy ratownika górskiego mierzysz się z problemem przenoszenia sprzętu z miejsca w miejsce, na pewno poszukujesz odpowiedniego worka transportowego, który umożliwi Ci przede wszystkim bezpieczną pracę w nawet najtrudniejszych górskich warunkach.

Co wyróżnia worki transportowe PRO-TEHT?

Nasze produkty wychodzą przed szereg w porównaniu do sobie podobnych ze względu na to, że do ich szycia wykorzystujemy powleczoną PCV tkaninę poliestrową. Powleczenie tkaniny warstwą PCV sprawia, że włókna zyskują nowe właściwości – przede wszystkim stają się nie tylko trwałe, ale i odporne na działanie negatywnych czynników pogody oraz wszelkie czynniki mogące potencjalnie osłabić jakość produktu, tj. uszkodzenia mechaniczne, tarcie, ogień czy woda. Nasze worki transportowe dla ratowników górskich to produkty, które są odporne właśnie na te czynniki; warstwa antybakteryjna chroni worki torby transportowe także przed rozwojem mikroorganizmów, co ma niemałe znaczenie dla czystości powierzchni worka. Wszelkie rozlane płyny, smary czy oleje nie przedzierają się do wnętrza; nie musisz więc martwić się o zniszczenie swojego ekwipunku.

Jakie inne zalety charakteryzują worki transportowe PRO-TEHT?

Niebagatelne znaczenie dla ratownika górskiego ma pakowność worka – dostępne w ofercie PRO-TEHT worki transportowe dysponują pojemnością aż 72L, która pozwala na swobodne załadowanie wszelkiego potrzebnego w górach sprzętu. Worki transportowe PRO-TEHT posiadają podwójne dno i klamrę, która dodatkowo chroni zawartość – klamra została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i ma wygodny zaokrąglony kształt ułatwiający korzystanie. Zapięcie jest mrozoodporne, a blokada zapobiega samoczynnemu rozpięciu klamry; by otworzyć klamrę, należy w pierwszej kolejności zwolnić blokadę. Szerokie paski oraz profilowane plecy sprawiają, że worek transportowy PRO-TEHT jest bardzo komfortowy w użytkowaniu – jest to nasz ukłon w stronę służby ratowniczej.

Osłony na liny PRO-TEHT – sprzęt nie tylko dla ratowników

Dobry worek transportowy to nie jedyny produkt PRO-TEHT dedykowany ratownikom górskim czy speleologom; z myślą o nich stworzyliśmy także megawytrzymałe osłony na linę, które świetnie uzupełniają wyposażenie speleologa. Nasze osłony na linę wyróżniają się tym, że wykonujemy je z tkaniny o podobnych właściwościach, co torby typu worek; dzięki szyciu naszych osłon liny z tkaniny poliestrowej powleczonej PCV uzyskujemy ich niebywałą trwałość. Osłony na linę PRO-TEHT są znacznie trwalsze od tych tradycyjnych, ponieważ są dodatkowo zabezpieczone powłoką PCV, która nadaje tkaninie nowych właściwości; uzyskany w ten sposób materiał staje się niezwykle odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i zmienne warunki pogodowe czy mikroorganizmy.

Osłony na linę PRO-TEHT nie tracą swoich właściwości, ponieważ wykorzystanie powlekanych tkanin Duroplan oraz Megaplan zapewnia brak dostępu do wnętrza materiału. Ani woda, ani wszelkie inne substancje, jak na przykład smar czy olej nie oddziałują więc na głęboką strukturę materiału, tym samym nie mogąc go uszkodzić. Wszelkie zanieczyszczenia osadzają się jedynie na powierzchni tkaniny, dzięki czemu wystarczy zetrzeć je wilgotną ściereczką. Osłona na linę z mocowaniem posiada rzep na całej długości umożliwiający ścisłe przyleganie liny, co zapobiega jej przemieszczaniu się wewnątrz osłony.

Zdecydowanie najważniejszą zaletą płynącą z wykorzystania tkaniny PES 1100 dtex jest możliwość dezynfekcji: do tego celu możesz spokojnie użyć środków na bazie alkoholu. Zarówno worek transportowy dla ratownika górskiego, jak i osłony na linę PRO-TEHT są więc całkowicie bezpieczne – nie tylko dla poszkodowanego, ale i dla ratownika czy speleologa.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11